AKTUALNOŚCI


Badanie pola widzenia (perymetria). Dlaczego to takie ważne?

Co to jest badanie pola widzenia?

Badanie pola widzenia jest to ocena zakresu (wielkości) przestrzeni, którą osoba badana w danym momencie obejmuje wzrokiem. Inaczej badanie pola widzenia nazywamy perymetrią.

W perymetrii statycznej kilka nieruchomych punktów jest rzutowanych w tym samym czasie na powierzchnię perymetru. Początkowo w każdym punkcie rzucane jest nikłe światło. Jeśli pacjent nie widzi punktu jest on stopniowo rozjaśniany do momentu, w którym badany jest w stanie go zobaczyć.  Badnie powtarzane jest następnie w innych miejscach, dopóki całe pole widzenia nie zostanie zmapowane.

pole-widzenia-optyk-okulista

Perymetrię należy przeprowadzić w przypadku wielu chorób, które mogą powodować dysfunkcję w widzeniu, takich jak jaskra, zaburzenia przysadki, guz mózgu czy udar mózgu.

Jak się przygotować do badania pola widzenia?

Do wykonania badania pola widzenia nie trzeba żadnych specjalnych przygotowań. Badanie to wymaga dużej uwagi i współpracy ze strony pacjenta, dlatego wskazane jest, aby chory zgłaszał się na nie wypoczęty i spokojny. Konieczne może być zabranie ze sobą okularów do czytania.

Zapraszamy do centrum optyczno-okulistycznego EMRES na pełne badania pola widzenia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

<< Wróć do poprzedniej strony

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.  Akceptuj  Więcej informacji